Product Information
| UPC | 011356326355 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32635 |
| Accessories | 1 Magazine |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | Medium Heavy Fluted |
| Barrel Length | 22" |
| Barrel Length Range | 22" to 22.99" |
| Barrel Type | Fluted |
| Caliber/Gauge | 6MM ARC |
| Capacity | 10 |
| Color | GREEN |
| Finish | Cerakote |
| Hand | Right Hand |
| Model | 110 |
| Overall Length | 42.26" |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Stock Description | AccuStock w/AccuFit V2 |
| Stock Finish Group | Green |
| Stock Type | Synthetic |
| Subcategory | Hunting Rifles |
| Trigger | AccuTrigger |
| Weight | 11.9 |
| Weight Range | 8 lbs to 8.99 lbs |

