Product Information
| UPC | 011356328038 |
|---|---|
| Manufacturer | Savage |
| Manufacturer Part Number | 32803 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | Slug |
| Barrel Length | 22" |
| Barrel Length Range | 22" to 22.99" |
| Barrel Type | Rifled |
| Caliber/Gauge | 20 Gauge |
| Capacity | 2 |
| Chamber Size | 3" |
| Color | Black, Gray |
| Finish | Matte |
| Hand | Right Hand |
| Model | 220 |
| Overall Length | 43.11" |
| Stock Description | AccuStock w/AccuFit V2 |
| Stock Finish Group | Gray |
| Stock Type | Synthetic |
| Subcategory | Sporting Shotguns |
| Trigger | AccuTrigger |
| Weight | 0.0 |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |

