Product Information
| UPC | 043125001835 |
|---|---|
| Manufacturer | Connecticut Valley Arms / CVA |
| Manufacturer Part Number | CR3989GLH |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Description | Fluted Threaded |
| Barrel Length | 24" |
| Barrel Length Range | 24" to 24.99" |
| Caliber/Gauge | 6.5 PRC |
| Capacity | 2 + 1 |
| Hand | Left Hand |
| Material | STEEL |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Stock Description | Adjustable |
| Stock Finish Group | Green |
| Trigger | Adjustable |
| Weight | 0.0 |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |

