Product Information
| UPC | 043125002344 |
|---|---|
| Manufacturer | Connecticut Valley Arms / CVA |
| Manufacturer Part Number | CR4441DC |
| Action | Single Shot |
| Barrel Description | Threaded |
| Barrel Length | 20" |
| Barrel Length Range | 20" to 20.99" |
| Caliber/Gauge | .400 LEGEND |
| Capacity | 1rd |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Overall Length | 35" |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Safety | Hammer Block |
| Stock Finish Group | Camouflage |
| Weight | 0.0 |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |

