Product Information
| UPC | 719307622234 |
|---|---|
| Manufacturer | Trijicon |
| Manufacturer Part Number | TR35-C-200183 |
| Color | Black |
| Eye Relief | 4.10'' |
| Finish | BLACK |
| Length | 2.3'' |
| Model | Accupoint |
| Objective | 24mm |
| Power | 1-8X |
| Product Type | Low Power Variable Optic |
| Reticle | BDC Hunter Holds Reticle |
| Size | 30mm |
| Subcategory | Scopes & Magnified Optics |
| Tube Size | 30mm |
| Weight | 1.213 lbs |

