Product Information
| UPC | 819644022053 |
|---|---|
| Manufacturer | American Tactical / ATI |
| Manufacturer Part Number | GERG2210FFL |
| Action | Double / Single Action |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | GSG / American Tactical |
| ATF Model | FireFly |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Barrel Material | Serrated |
| Barrel Type | Steel |
| Caliber/Gauge | .22 LR |
| Capacity | 10 |
| Color | Black |
| Condition | New |
| Dimension | 2.85 X 8.05 X 12.15 |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | COLORED |
| Finish Type | Applied Finish |
| Firearm Type | Pistol |
| Frame | Alloy Frame |
| Frame Color | PURPLE |
| Frame Description | Zinc Alloy Frame w/Picatinny Rail |
| Frame Finish | Purple |
| Frame Material | Polymer |
| Grip Material | Alloy Frame Black Polymer Alloy Frame |
| Grip Type | Black Polymer |
| Hand | Right Hand |
| Height | 3 |
| Illuminated Reticle | False |
| Length | 12.5 |
| Material | Zinc Alloy |
| Number of Magazines | 1 |
| Overall Length | 6.70" |
| Package Height | 2.7 |
| Package Length | 12.3 |
| Package Width | 8.0 |
| Product Type | Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 2.3 |
| Sights | Adjustable Rear |
| Sights Type | ADJUSTABLE |
| Slide Description | Serrated |
| Stock Material | Polymer |
| Weight | 2.3 |
| Weight (oz) | 24.6000 |
| Width | 8 |

